Na czym polega masaż Kobido?

Strona główna » Na czym polega masaż Kobido?
masaż twarzy

W kontakcie z drugim człowiekiem zwracamy uwagę przede wszystkim na twarz. Traktujemy ją zatem jak swoją wizytówkę i staramy się jak najlepiej zadbać o jej wygląd. Z tego powodu kupujemy drogie kremy i korzystamy z zabiegów kosmetycznych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że młodzieńczy wygląd twarzy można przywrócić dzięki odpowiednim masażom. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje masaż Kobido. Dowiedz się, na czym on polega.

Dlaczego warto korzystać z masażu twarzy?

Większości osób zależy na tym, aby jak najdłużej zachować młodość twarzy i zniwelować oznaki starzenia. Jednym ze skuteczniejszych sposobów, które pozwalają osiągnąć ten cel jest masaż twarzy. O zasadę jego działania, zapytaliśmy specjalistę wykonującego zabiegi odmładzające na twarz w Wadowicach.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w okolicach twarzy, szyi i dekoltu znajduje się około 140 mięśni, wszystkie z nich są zaś połączone podskórnymi tkankami i podwięziami i tak jak inne mięśnie wymagają treningu, który zapewnia im właśnie masaż. Pozwala on stymulować skórę do wytwarzania w komórkach kolagenu i elastyny. Dzięki uciskowi i rozmasowywaniu odpowiednich punktów poprawia się mikrokrążenie, a stąd już krótka droga nie tylko do poprawy kolorytu, ale przede wszystkim do spowolnienia procesów starzenia, wyjaśnia nasz rozmówca.

Dzięki profesjonalnie wykonanemu masażowi twarzy dochodzi do wzmocnienia mięśni, a tym samy także do zwiększenie elastyczności skóry i poprawy owalu twarzy. Policzki lekko się unoszą, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Dzięki temu twarz wygląda promiennie, a przede wszystkim znacznie młodziej. Aby jednak tak było, warto wybrać najskuteczniejsze formy masażu. Jedną z nich jest masaż Kobido.

Kobido – masaż o starożytnych tradycjach

Masaż Kobido wywodzi się z tradycyjnej japońskiej sztuki masażu. Został opracowany, a następnie wprowadzony w Japonii na początku V wieku naszej ery i służył głównie samurajom, którzy poprzez manipulacyjne i energetyczne techniki mające na celu odzyskanie równowagi fizycznej i psychicznej chcieli przywrócić ciału swobodę ruchu. Znany współcześnie masaż twarzy Kobido powstał zaś w 1472 roku, kiedy to ówczesna cesarzowa Japonii poprosiła o specjalną pielęgnację, aby uwydatnić i zachować niezmienioną urodę mimo upływu czasu. Jako że masaż okazał się niezwykle skuteczny, szybko zyskał dużą popularność. Dziś obserwujemy ponowne zainteresowanie tą techniką, która pozwala pobudzić mięśnie twarzy do działania, a tym samym przekłada się na jej korzystny wygląd.

Jakie efekty przynosi masaż Kobido?

Masaż Kobido Wadowice to zabieg będący kombinacją starożytnych technik. Jest to zaskakująco skuteczny nieinwazyjny zabieg na twarz. Poprawia naturalny stan skóry i pomaga redukować skutki procesu starzenia. Uwydatnia piękno, które zgodnie z japońską tradycją jest równowagą pomiędzy ciałem a umysłem. Dzięki niemu skóra na twarzy jest gładsza, jędrniejsza i bardziej promienna. Zabieg poprawia nawilżenie i elastyczność, zapobiegając powstawaniu zmarszczek i wiotczeniu skóry twarzy i szyi. Oprócz tego masaż pozwala na ukojenie, wyciszenie i odprężenie. Daje on efekt naturalnego liftingu twarzy, który widoczny jest już po pierwszych zabiegach. Odpowiedni jest dla każdego rodzaju skóry, zarówno suchej, jak i tłustej.

Masaż Kobido to szybki i rytmiczny dotyk, który stymuluje układ nerwowy, poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, a także wzmacnia mięśnie. Przynosi on liczne korzyści, nie tylko w postaci odmłodzenia twarzy. Dzięki niemu dochodzi do regeneracji tkanek oraz do uwalniania toksyn i zanieczyszczeń. Może on również zmniejszyć stres i pozwala pozbyć się bólu głowy. Jako że Japończycy od wieków za sekret długowieczności uznawali zdrowe wybory życiowe, dla najlepszego efektu masaż Kobido warto połączyć z dietą i ćwiczeniami fizycznymi.