Jak odżywiać się zdrowo podczas treningów?

Strona główna » Jak odżywiać się zdrowo podczas treningów?
kobieta i mężczyzna jedzą na siłowni

W procesie odchudzania lub kształtowania sylwetki nie tylko regularne treningi są ważne. Równie istotne jest zdrowe odżywianie. Dopiero połączenie diety i ćwiczeń pozwala osiągać najlepsze efekty. Zastanawiasz się, jaką dietę wybrać? Co jeść, a czego nie jeść w trakcie wyzwania treningowego? Pamiętaj, że dieta powinna być dopasowana indywidualnie do Ciebie. Niemniej jest kilka zasad, których wdrożenie w życie, sprawdza się u większości osób, które chcą łączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną.

Żywienie podczas treningów – co warto wiedzieć?

Aby zrzucić zbędne kilogramy, należy zadbać o deficyt kaloryczny. Jeśli chcesz schudnąć, musisz świadomie zrezygnować z wysokokalorycznych produktów, które nie dostarczają wartości odżywczych, a jedynie stanowią tzw. puste kalorie. W tym przypadku mowa oczywiście o słodkich napojach, słodyczach oraz słonych przekąskach. Pamiętaj jednak, by nie rzucać sobie restrykcyjnych wyzwań. Całkowita rezygnacja z cukru z dnia na dzień nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej zacznij stopniowo ograniczać słodycze i przykładowo, zamiast kilku ciastek, zjedź jedno.

Miej również świadomość, że dieta powinna być stylem życia, a nie pasmem wyrzeczeń. Tym samym, jeśli masz ochotę na lody, zjedz je, ale pamiętaj o tym, by nie ulegać pokusom zbyt często. Musisz też wiedzieć, że intensywne treningi wymagają energii, dlatego Twoje posiłki muszą Ci jej dostarczyć. Kluczowe znaczenie ma w tym wszystkim ich dobre zbilansowanie. Jeśli nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego albo nie wiesz, jak wygląda odpowiedni bilans odżywczy posiłków, skorzystaj z wiedzy dietetyka. W Wadowicach na wizytę możesz się umówić w naszym Studio Never Average.

Nasz dietetyk rozpisze dla Ciebie indywidualny plan żywieniowy i zaproponuje nie tylko pożywne, ale i przede wszystkim smaczne połączenia. Staraj się też jeść o regularnych porach. W żadnym wypadku nie rezygnuj również z posiłku po treningu. Do 30 minut po wysiłku fizycznym powinieneś uzupełnić zapasy glikogenu w mięśniach. Dostarczysz je do organizmu dzięki prostym węglowodanom, takim jak np. owoce czy białe pieczywo. Nie zapomnij też o źródle białka i co najważniejsze, uzupełnieniu płynów.