Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Dlaczego warto trenować z trenerem personalnym?

Dlaczego warto trenować z trenerem personalnym?

Myślałeś kiedyś nad aktywnością fizyczną? Nie??? Tak??! Może nawet próbowałeś swoich sił na siłowni... Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swoich rezultatów poświęć kilka minut na przeczytanie poniższego tekstu.

Zastanawiałeś się dlaczego ludzie korzystają z usług trenera personalnego? Tak, tak od razu nasuwa się na myśl, że pewnie nie mają co robić z pieniędzmi i mogli by sami osiągnąć te same efekty.. 🙂 Chciałbym przedstawić Ci najważniejsze zalety pracy z trenerem.

1. Holistyczne podejście. Zastanawiasz się co ono oznacza? Gwarantuje dostosowanie jednostek treningowych do aktualnych potrzeb danego klienta. Nie każdy marzy o sześciopaku na brzuchu czy lotnisku na plecach. W większości dbamy o dobre samopoczucie naszych klientów, które umożliwia im prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym. Oczywiście utrata kilku kilogramów będzie dodatkowym plusem. Pomyślmy jednak o sobie za 5,10 czy 15 lat. Każdy chciałby samodzielnie funkcjonować, nie być zależnym od drugiej osobypo przez błędne nawyki ruchowe czy brak jakiegokolwiek ruchu w młodości. Udając się na konsultacje jesteś w stanie wraz z trenerem określić cel bądź cele najważniejsze dla Ciebie, a poprzez treningi stopniowo się do nich zbliżać.

2. Dbamy o Twoje zdrowie. Jak to robimy? Przede wszystkim w czasie treningu jesteśmy skoncentrowani na naszym podopiecznym. Poprawiamy błędne wzorce ruchowe czy ustawienie poszczególnych części ciała podczas wykonywania danego ćwiczenia. Jest to niewątpliwie jedna z głównych zalet treningu personalnego. Niestety na zajęciach grupowych nikt nie skupia na Tobie 100% swojej uwagi.

3. Kolejnym ważnym aspektem pracy z trenerem jest motywacja. Wiele razy słyszałem od klientów, że mają w domu czas, możliwości ale jakoś nie są w stanie się zebrać w sobie. Szczerze? - nic w tym dziwnego. Ciężko nam jest opuścić swoją strefę komfortu i zmusić się do wysiłku. O ile jednorazowy trening zdarza się dość często to z systematycznością bywa już różnie. .. Dlatego na każdym treningu personalnym motywujemy do działania, co odgrywa znaczącą rolę w dążeniu do celu..

4. Przejdźmy do sedna: Efekt.. Nie ma co ukrywać ale to właśnie o efekty chodzi każdemu z nas. Najlepiej aby były lepsze niż się zakładało. Poprzez pracę z trenerem jesteś w stanie dojść do określonego celu w znacznie krótszym czasie niż, gdybyś robił to sam. Dodatkowo zwracamy uwagę na biomechanikę stawów, co zabezpiecza Cię przed urazami..