Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

ALKOHOL A TRENINGI

ALKOHOL A TRENINGI

Temat często przewijający wśród osób trenujących regularnie. Temat rzeka można powiedzieć. Dziś podejdziemy sobie do niego bardzo ogólnie, w kolejnych artykułach zajmiemy się wpływem poszczególnych rodzai alkoholu na nasz trening.

Przede wszystkim nie można jednoznacznie stwierdzić, że nie wolno i tak samo, że wolno pić alkohol trenując. Patrząc na jakiekolwiek plusy ze spożycia alkoholu-nie ma tu mowy o piciu przed, lub po treningu-ale w cyklu treningowym np. tygodniowym, gdy przez weekend alkohol jest spożywany możemy mieć do czynienia jedynie z rozluźnieniem psychicznym. To rozluźnienie może wpływać w pewien sposób na regeneracje umysłową. Ale chyba każdy kto w swoim życiu coś wypił w większych lub mniejszych ilościach zdaje sobie sprawę z tego, że alkohol nie jest żadną ucieczka od problemów.

Minusów spożywania alkoholu jest zdecydowanie więcej, niż plusów. Jeśli trenujecie czy trenowaliście regularnie i w trakcie tego trafiło się Wam wesele, na którym trochę przesadziliście z alkoholem....ciężka sprawa. Trenując masz pewne wyniki siłowe, wytrzymałościowe, wszystko idzie zgodnie z planem, a po mocno zakrapianej imprezie i nieprzespanej do tego nocy te wyniki są słabsze. Na pewno zauważycie że w piątek przed imprezą, jesteście w stanie podnieść więcej niż w poniedziałek po zabawie. Nie chodzi tu o to, że sobie odpuściliście trening. Organizm jest przemęczony i potrzebujecie czasu na regeneracje. Optymalny trening prawdopodobnie zrobicie sobie około czwartku/piątku. A jeśli ktoś ma co weekendowy rytm imprezowy to poćwiczy intensywnie czwartek, piątek i może sobota Jest sens tracić prawie cały tydzień treningowy? Chyba średnio opłacalny interes. Jeśli chcecie osiągać pewne wyniki nie tylko redukcyjne czy sylwetkowe, ale również sportowe należy zredukować alkohol. Czy całkiem? Odpowiedź na to pytanie w kolejnych artykułach.

LINK DO KANAŁU NA YOUTUBE: 
https://www.youtube.com/watch?v=r3wIz_UgUuk&list=PLGy2RS1Jv7qfLK3FnpkbFQJlzEU8AEAR9&index=10&t=0s