Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

DLACZEGO NIE CHUDNĘ?-LEKI

DLACZEGO NIE CHUDNĘ?-LEKI

Wielu z nas przyjmuje różnego rodzaju leki. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre z nich mogą być przyczyną, naszych problemów z pozbyciem się zbędnych kilogramów. Jest to skutek uboczny przyjmowania leków. Oczywiście te skutki zawsze są wypisane na etykietach leków, aczkolwiek nie wielu łączy to z możliwymi problemami w redukcji masy ciała.

Jeśli więc praca z trenerem personalnym, dietetykiem, stosowanie się do planów i zaleceń nie przynosi rezultatów to warto zwrócić swoją uwagę na leki, które zażywamy.

Które leki mogą wzbudzić nasze podejrzenia?

Zacznijmy od antydepresantów. Nie będziemy się zajmować poszczególnymi z nich, gdyż jest ich zbyt wiele. Najważniejsze w sytuacji gdy cierpisz na depresję i przyjmujesz odpowiednie leki jest znać skład danego farmaceutyku. Wiedzę tą warto skonsultować z dobrym trenerem, bądź dietetykiem, czy składniki danego antydepresantu mogą spowalniać redukcje masy ciała.

Różne metablokery czy leki przeciwhistaminowe. Potrafią bardzo wydatnie spowolnić redukcje tkanki tłuszczowej.

Kortykosteroidy, glikokortykosteroidy są to leki, które głównie podaje się dzieciom w celu leczenia lub łagodzenia skutków astmy.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, wiele osób jest od niego uzależnionych.

Leki przeciwpadaczkowe, też mogą mieć negatywny wpływ na nasze chudnięcie-ale tylko niektóre. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się ze składem danego leku.

Ostatnie nad czym się pochylimy to tabletki antykoncepcyjne. W dzisiejszym świecie bardzo popularna metoda antykoncepcji wśród kobiet. Jednak należy pamiętać, że takie tabletki działają nie tylko chwilowo, ale mogą mieć swoje późniejsze konsekwencje. Mowa tu właśnie o problemach z redukcją masy ciała, a także z zajściem w ciąże czy późniejszym jej utrzymaniem. Dlatego zachęcamy do wcześniejszej konsultacji z naprawdę dobrym ginekologiem, a nawet endokrynologiem, w celu dobrania odpowiedniej antykoncepcji dla siebie.

 

LINK DO KANAŁU NA YOUTUBE:

https://www.youtube.com/watch?v=UZu5FnLPURE&list=PLGy2RS1Jv7qfLK3FnpkbFQJlzEU8AEAR9&index=9&t=40s