Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

DLACZEGO NIE CHUDNĘ?-CHOROBY

DLACZEGO NIE CHUDNĘ?-CHOROBY

Zaczniemy od niedoczynności tarczycy. Wszelkie problemy hormonalne zaburzają nam procesy metaboliczne. Nie ma się tutaj zbytnio co zagłębiać w temacie. Jeśli cierpisz na tego typu choroby, to masz predyspozycje do problemów z redukcją tkanki tłuszczowej.

Kolejną chorobą, na którą zwrócimy uwagę to zespól metaboliczny. Jeśli wiesz, że cierpisz na to schorzenie, to tu można szukać przyczyny Twoich problemów odnośnie chudnięcia.

Depresja- zapytacie co ma wspólnego z chudnięciem? Otóż to, że wszelkie problemy psychologiczne mają wpływ na nasz organizm i odwrotnie-problemy organizmu mają wpływ na naszą psychikę. Dlatego tutaj ta depresja i leki, jakie zażywamy mogą być powodem przez który nie jesteśmy w stanie zrzucić zbędnych kilogramów. Zachęcamy do przeczytania poprzedniego artykułu. Tam więcej na temat leków i skutków ich zażywania na naszą wagę.

Zespól Kuszinga- kolejna z chorób, która może być przyczyną braku rezultatów jeśli chodzi o redukcje tkanki tłuszczowej. Jeśli Wy lub ktoś z waszych znajomych próbuje schudnąć, a wie ze cierpi na tę chorobę, to właśnie w tą stronę warto zwrócić naszą uwagę.

Zespól policystycznych jakników- częste schorzenie w ostatnim czasie. Charakteryzuje się tym, że kobieta która na niego cierpi, ma nadmierną masę ciała, nie porównywalną do tej którą miała parę lat wstecz. Często są to nadmiary kilogramów, które pojawiają się w bardzo krótkim czasie. W przypadku gdy nie masz stwierdzonego tego syndromu, a w ostatnim czasie mocno przybrałaś na wadze to warto udać się do lekarza i skonsultować w tym kierunku.

Stany metaboliczne: menopauza, andropauza. To nie są choroby, ale warto zwrócić na nie uwagę z jednego prostu względu-to są już trwałe zmiany w organizmie kobiet o podłożu hormonalnym. A jak wspominaliśmy na początku tego artykułu, różnego rodzaju zmiany hormonalne mają wpływ na nasz metabolizm.

 

LINK DO KANAŁU NA YOUTUBE:

https://www.youtube.com/watch?v=dixAouUkVQI&list=PLGy2RS1Jv7qfLK3FnpkbFQJlzEU8AEAR9&index=11&t=0s