Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Woda z butelki plastikowej czy szklanej?

Woda z butelki plastikowej czy szklanej?

Patrząc z punktu widzenia ceny. Woda w butelce szklanej jest zwyczajnie droższa, od tej w butelce plastikowej. W dużych sklepach, jesteśmy w stanie kupić wode nawet 1,5l za kilka groszy.

Teraz troszkę temat szkodliwości. Jak wiemy, szkło nie wchodzi w żadne reakcje ze substancjami, które w nich przechowujemy. Z plastikiem sprawa jest zupełnie inna. Butelki plastikowe zawierają BISFENOL A, słynne BPA.

Co to za substancja ten BISFENOL A? Jest to, bardzo szkodliwy związek dla naszego organizmu. Swoją budowa podobny do żeńskiego hormonu-estrogenu. Do tego źle wpływa na naszą odporność, na nasz kod DNA, a przede wszystkim może upośledzać wszelkie procesy fizjologiczne. Abyśmy się cieszyli pełnia zdrowia, w naszym organizmie musi być zachowana równowaga-homeostaza. Jeśli jakikolwiek proces fizjologiczny jest zaburzony, to samo dzieje się z homeostazą naszego organizmu. Jedynymi słowy podupadamy na zdrowiu.

BISFENOL A sam nie jest w stanie przeniknąć z butelki do wody. Aby do tego doszło, według naukowców potrzeba podwyższonej temperatury otoczenia, aby w większej ilości przekazać BISFENOL wodzie. Obrazując, latem gdy temperatura siłą rzeczy jest wyższa, woda przewożona przez może i tysiące kilometrów w podwyższonej temperaturze, na pewno nie będzie tak zdrowa jak w momencie jej butelkowania. Każdemu z nas, na pewno zdarzyło się zostawić butelke wody w nagrzanym samochodzie. Smak tej wody wyczuwalnie jest inny, gorszy-czysta trutka, którą odradzamy pić.

Porozmawiajmy teraz o jakości wody, która jest wlewana do butelek. Dużo większe restrykcje pod względem jakości, czystości wody dotyczą wód którą mamy w kranach, niż wody źródlanej-butelkowanej. Miejsce ich pochodzenia jest identyczne-kran, lub „rzeczka”. Wody źródlane od wody kranowej różnią się tylko tym, że mogą zostać poddane dodatkowemu procesowi filtracji. Utarło się jedynie, że woda butelkowana jest lepsza od wody kranowej.

Kolejne nad czym możemy się pochylić to zarzut, że w wodzie kranowej znajduje się dużo chloru i fluoru. Według WHO, te substancje nam nie szkodzą co my uważamy jako mit. Taka woda spożywana codziennie w dużych ilościach skutkuje odkładaniem się szkodliwych substancji w naszym organizmie. I tu znów, zachęcamy do korzystania z wód poddanych procesowi odwróconej osmozy, której schemat przedstawimy poniżej.

Podsumowując, wybierając wodę z butelki szklanej, a plastikowej, mamy nadzieje, że każdy z Was się zastanowi i wybierze wodę kranową. Z punktu patrzenia ekonomii 1l wody butelkowanej, jest dużo droższy od 1l wody kranowej. Proces odwróconej osmozy ma swoje koszty, ale często są one jednorazowe i łączą się z zamontowaniem specjalistycznej aparatury. Później możemy się cieszyć zdrowa woda, praktycznie bez ograniczeń. A koszt zwróci się nam po kilku miesiącach, w zależności od spożycia. A umówmy się, nasze zdrowie jest bezcenne.

 

 

LINK DO FILMU NA YOUTUBE:
https://www.youtube.com/watch?v=VuC4mkhMywQ&list=PLGy2RS1Jv7qfLK3FnpkbFQJlzEU8AEAR9&index=3&t=0s